K, 29.11.2023

Piret Põldver esitleb helget luulekogu depressioonist

Raamatuportaal
Facebook
Comments
Piret Põldver.
Piret Põldver. Foto: Erakogu

3. oktoobri kirjanduslikul teisipäeval esitleb Piret Põldver Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonnas oma luulekogu «Suunurgad», mis on autori kolmas raamat.

Üritus seob vestluse, luule, muusika ja performance'i: raamatu taustu, teemasid ja küsimusi aitab avada vestlus luuletaja Maarja Pärtnaga; tekstid tulevad publikuni koos eksperimentaalmuusikust filosoofi Roomet Jakapiga, kellega Piret on luulet ja helisid sidunud juba üle poole aasta.

Piret Põldver, «Suunurgad».
Piret Põldver, «Suunurgad». Foto: Raamat

«Suunurgad» on helge raamat depressioonist. Raamat tegeleb ajaga, aeg kui voolav, käest libisev, aegade muutumine ja teisenemine, mina teisenemine koos sellega. Tekstid on ruumilised, pildilised ja kujundirohked. Raamat otsib vastust, kuidas saada kontakti iseendaga, kuidas mitte uppuda argisusse, elu nõudmistesse, mis tõmbavad pinna jalge alt, kuidas luua mõttekaid ja sisukaid lähisuhteid ja samas neisse mitte kaduda. Millest hoida kinni, kui millestki pole kinni hoida?

Olulisel kohal raamatus on kehalisus, tunded, mis voolavad läbi keha – tunded ladestuvad ja avalduvad kehas, annavad endast keha kaudu märku, nad puudutavad keha, voolavad välja tükkidena, silitavad mööda nahka, keerutavad juukseid ja lõhnavad.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles