P, 10.12.2023

Ilmus Eesti sõjaajaloo aastaraamatu uus number

Raamatuportaal
Copy
Toomas Hiio.
Toomas Hiio. Foto: Remo Tõnismäe

Eesti Sõjamuuseumi ja Tallinna Ülikooli Kirjastuse koostöös välja antud Eesti Sõjaajaloo Aastaraamat 2021 «Independence Wars in North-Eastern Europe and Beyond» on pühendatud Kirde-Euroopa rahvaste vabadussõdadele.

«Independence Wars in North-Eastern Europe and Beyond»
«Independence Wars in North-Eastern Europe and Beyond» Foto: Raamat

Aastatel 2019–2021 tähistasid paljud Ida-Euroopa rahvad oma vabadussõdade sajandaid juubeleid. Sel puhul peeti 2019. aastal Tartus Eesti sõjamuuseumi ja Kaitseväe akadeemia koostöös rahvusvaheline Balti sõjaajaloo aastakonverents «Vabadussõjad Kirde-Euroopas ja kaugemalgi. Rahvusvaheline sõjaajaloo konverents tähistamaks 100 aasta möödumist Eesti Vabadussõjast». Vastilmunud aastaraamatu neli artiklit põhinevad nimetatud konverentsi ettekannetel käsitledes Leedu sõdurite sõjakogemust, Rootsi vabatahtlikke Eesti vabadussõjas, Pavel Bermondt-Avalovi Lääne-Vene Vabatahtliku Armee tegevust Lätis ja Armeenia 1921. aasta veebruariülestõusu.

Lisaks on aastaraamatus veel kaks artiklit, millest üks käsitleb välikohtute ja tšekaa tegevust Eesti vabadussõja ajal ning teine valget ja punast terrorit Kirde-Eestis aastatel 1917–1919. Ingliskeelse väljaande autorid on pärit Armeeniast, Saksamaalt, Leedust, Rootsist ja Eestist.

Eesti sõjaajaloo aastaraamat on 2011. aastal asutatud eelretsenseeritav teaduskogumik, mida annavad välja Eesti sõjamuuseum – kindral Laidoneri muuseum ja Tallinna Ülikooli Kirjastus. Kogumiku sihtgrupiks on sõjaajalooga tegelevad õpetlased nii Eestis kui ka välismaal ja laiem sõjaajaloohuviliste ring Eestis. Väljaande peatoimetaja on Toomas Hiio.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles