P, 10.12.2023

VEENUSE NEEDUS ⟩ Ilmus vaimukas ja hariv raamat suguhaigustest

Raamatuportaal
Copy
Foto: Shutterstock

Ilmus tunnustatud arsti Ellen Støkken Dahli meelelahutuslik, valgustav ja kohati raputav raamat «Vaenlasega voodis» seksuaalsel teel levivatest haigustest.

Isegi kui kohtingukaaslane sulle enam tagasi ei helistanud, ei jäänud sa ometi päris üksi. Miski on sinu aluspükstesse elutsema asunud. Ronib, sügeleb, kipitab, voolab ja veritseb. Ja miks, kuradi päralt, on su peopesades lööve?

Ellen Støkken Dahl, «Vaenlasega voodis».
Ellen Støkken Dahl, «Vaenlasega voodis». Foto: Raamat

«Vaenlasega voodis» viib lugeja arstikabinetti, kus on käimas läbivaatus, diagnoosimine ja ravi, ning kus saab kohtuda patsientidega, kellel on meie aja kõige häbimärgistavamad ja kardetumad haigused. Ellen Støkken Dahl kombineerib oskuslikult populaarteadust ja meditsiini ajalugu, et anda võimalikult hea ülevaate kõigest, herpesest süüfiliseni.

Selles meelelahutuslikus ja harivas raamatus seksuaalsel teel levivatest infektsioonidest ei häbistata kedagi ega jäeta mainimata ühtegi ilget üksikasja.

«Arstiamet on sageli justkui detektiivitöö, ja mulle see väga meeldib,» tunnistab raamatu autor. «Olla arst, kui patsiendil on vaevusi tekitav voolus, on parem veel. See tekitab minus tunde, nagu oleksin kangelane mõnusalt mahlakas krimkas. Mina, veneroloogia Hercule Poirot, saan tööle panna oma väikesed hallid ajurakud, et välja selgitada, milline nakkav jõledik on minu vaesele patsiendile kõik need limased vaevused põhjustanud. Ja siis lahendan ma loodetavasti probleemi ja peesitan patsiendi kergendunud tänulikkuse paistel.»

Ellen Støkken Dahl (1991) on norra arst, kes vahendab oma oskusteavet populaarteaduslikus võtmes kirjanduse abil. Ta elab Oslos, kuigi on pärit Stavangerist. 2017. aastal debüteeris ta Nina Brochmanniga kahasse kirjutatud populaarteadusliku raamatuga «Tipp-topp tupp», mis sai tormilise menu osaliseks. Nende sulest on ilmunud ka Eestis populaarsed «Poiste raamat. Murdeea teejuht» ja «Tüdrukute raamat. Murdeea teejuht». Tema teoseid on ilmunud 36 riigis ning need saanud auhindu ja tunnustust nii kodumaal kui võõrsil.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles