P, 10.12.2023

NÄDALA RAAMAT ⟩ Mis on ja kuidas on kujunenud õhtumaine ilmavaade?

Raamatuportaal
Copy
Richard Tarnas.
Richard Tarnas. Foto: Gina Logan/Wikimedia Commons

Kuku raadio selle nädala raamat on Richard Tarnase «Õhtumaa vaimu passioon. Meie ilmavaadet vorminud ideede mõistmisest», Postimehe kirjastuselt. Raamatut tutvustab Marek Strandberg, saates on külas ka Hardo Pajula.

Richard Tarnas, «Õhtumaa vaimu passioon».
Richard Tarnas, «Õhtumaa vaimu passioon». Foto: Raamat

Kultuuriloolane Richard Tarnas esitab üheainsa köite piirides narratiivse kokkuvõtte õhtumaise ilmavaate ajaloost Vana-Kreekast postmodernismini. Üksteise järel astuvad lugeja ette pöördeliste ideedega suurvaimud Platonist Hegelini, Augustinusest Nietzscheni, Kopernikust Freudini. Autor loob sidusa pildi õhtumaa vaimu evolutsioonist ja selle muutlikust reaalsuskäsitlusest, kirjeldades sügavaid filosoofilisi kontseptsioone lihtsalt, kuid lihtsustamata. Toetudes filosoofide, süvapsühholoogide, religiooniuurijate ja teadusloolaste uuematele töödele, püüab ta jutustuse lõpus esitada uue vaatepunkti meie kultuuri intellektuaalse ja spirituaalse ajaloo mõistmiseks.

Richard Tarnas (1950) on California Integraalsete Uuringute Instituudi (CIIS) filosoofia- ja psühholoogiaprofessor ning selle filosoofia, kosmoloogia ja teadlikkuse kraadiõppe programmi asutaja.

Raamat ilmub Edmund Burke’i Seltsi raamatusarjas.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles