P, 10.12.2023

ÕPETAJA SEIKLUSED ELIITKOOLIS ⟩ «Mõeldagu ikka hoolikalt järele, kas tasub sinna ussipesasse minna!»

Raamatuportaal
Copy
Foto: Shutterstock

Ilmunud on Ulrika Kelk-Pederseni romaan «Kassikuld. Ühe õpetajanna seiklused eliitkoolis». See on vaimukas paroodia ühe suurlinna innovaatilise kooli telgitagustes toimuvast ja väljakutsetest, mida esitab kaasaotsing elu küpsetes aastates.

Suurlinna Innovaatiline Kool on õppeasutus, millest räägitakse legende. Siin olevat parimad õpilased, pedagoogid lahkuvat siit vaid jalad ees ning šarmantse koolidirektori värvikas isiksus olla suurem kui elu. Mõni ime siis, et SIK-ki tööle asudes heliseb kolkakohast pärit Ulrika hing puhtast vaimustusest! Selles õppeasutuses ei ole kohta vanameelsetele ning naises kohub uhkus ja rõõm kuuluda teerajajate sekka. Kui ta tajub oma uutes kolleegides rahulolematust ja hirmu, näib see talle esiotsa täiesti arusaamatu.

Kuid ega pedagoogki ainult vaimutoidust ela… Hing ihkab ka tunda armastust ja ihu kirglisi elamusi. Nii leiab Ulrika end tutvumissaitidelt globaalset kavaleriküllust avastamast. Elumerelainetel hoogsalt sõudes ja kooli juhtkonna aina uute «rangelt soovituslike» innovaatiliste projektide tuules lenneldes kaovad ööd ja päevad kosmilise kiirusega. Peagi on õpetajanna sunnitud oma uuendusmeelsuse ja väärtused ümber mõtestama ning tõdema, et ka parimatest parimate seas näikse mõni olevat parem kui teised.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles