P, 10.12.2023

NÄDALA RAAMAT ⟩ B.B. King jäi vaatamata ängistavale elule üdini positiivseks ja oli laval pea 70 aastat

Raamatuportaal
Copy
B.B. King 2002. aasta augustis.
B.B. King 2002. aasta augustis. Foto: Shutterstock

Kuku raadio selle nädala raamat on Daniel de Visé «Bluusikuningas B.B. King» kirjastuselt Koolibri. Raamatut tutvustavad Marek Strandberg ja Raul Ukareda.

Riley B. King (1925–2015) sündis Mississippi osariigis Itta Bena linna lähedal valge taluniku Jim O’Reilly istanduses. Innustatuna oma nõo Bukka White’i kitarrist ning Blind Lemon Jeffersoni ja T-Bone Walkeri plaatidest õppis B.B. kitarri mängima ainulaadses meloodilises stiilis, millest sai tema kaubamärk.

Daniel de Visé, «Bluusikuningas B.B. King».
Daniel de Visé, «Bluusikuningas B.B. King». Foto: Raamat

Mitu põlvkonda muusikuid, alates Jimi Hendrixist, Eric Claptonist ja Carlos Santanast kuni The Edge’ini, on pidanud B.B.-d oma eeskujuks.

«Bluusikuningas B.B. King» tutvustab B.B. elu tolleaegse maailma seaduste ja tõekspidamiste taustal. Kivistunud eelarvamuste ja lintšimise tunnistajaks olnud B.B. esines ligi kuuekümne aasta jooksul umbes üheksakümnes riigis ja andis viisteist tuhat kontserti – see oli omamoodi viis mineviku eest põgenemiseks. Nii mõnestki tema esinemisest, sealhulgas Chicago Cooki maakonna vanglas, on saanud legend. B.B. karjäär kulges imetluse ja tagasilöökide vahel, kuid ta tõusis alati jalule.

Daniel de Visé on intervjueerinud hulganisti B.B. Kingi siseringi inimesi – perekonda, bändiliikmeid, abilisi, mänedžere ja paljusid teisi, kelle mälestused rikastavad ja elavdavad selle Mississippi bluusititaani elulugu.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles