Ilmus mahukas raamat Eesti kõige popimast rock’n’roll’i bändist

Raamatuportaal
Copy
Rock Hotell 2002. aastal esinemas Abiturientide ballil Vanemuise kontserdimajas.
Rock Hotell 2002. aastal esinemas Abiturientide ballil Vanemuise kontserdimajas. Foto: Ove Maidla

Ilmunud on raamat legendaarsest rock’n’roll’i ansamblist Rock Hotel. «Rock Hotel. Viimane mäng» pani kirja ajakirjanik Madis Jürgen ja kauni kujunduse tegi Kaire Guthan. Välja andis Helios Kirjastus.

Nende meeste pärast on ummistatud tänavaid ja tantsusaale, magatud kummirullid peas, laenatud valgeid tenniseid ja nutetud nii ahastusest kui suurest siirast õnnest. Nüüd on võimalus neid raamatuesitlusel kõiki taas koos näha ja kuulda juba 29. novembril kell 16 Viru keskuse Rahva Raamatus.

Madis Jürgen, «Rock Hotel. Viimane mäng».
Madis Jürgen, «Rock Hotel. Viimane mäng». Foto: Raamat

Rohkete piltidega varustatud «Rock Hotel. Viimane mäng» on mahukas koguteos Rock Hoteli teekonnast: bändiks kujunemisest kuni viimaste mängudeni. Nagu Rock Hoteli mehed ise ütlevad – see, et nad hakkasid rock’n’roll‘i klassikat tegema, oli nagu sahmakas kerisele. See oli kraam, mis meeldis meestele endile ja meeldis publikule. Sai kõvasti virutada ja ei pidanud väga tarka nägu tegema. Ja nüüd — 43 aastat hiljem, oli viimane mäng. Kas ikka oli?

See ei ole tavaline ajalooraamat või biograafia, kus daatumile järgneb sündmus. Madis Jürgen on nii meeste kui bändi loo andnud edasi vaimukalt ja seikluslikult, bändimeeste mälestused on tihti humoorikad, mõnikord ehk isegi vastukäivad, aga kindlasti rahuldavad kõige uudishimulikumagi lugeja teadmistejanu.

Lisaks bändi loole saab lugeja tõetruu pildi rokkmuusikute elust nõukaajal, aga ka rasketel 90ndatel. Boonusena saab lugeja tuttavaks paljude ajastu kultuuri- ja ühiskonnaelutegelaste, bändi fännide ja ka isegi bändi transameeste lugudega. Paljudest neist on tänaseks saanud tuntud inimesed.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles