GALERII ⟩ Urmas Vadi vaatab, mis on teisel pool kuud

Raamatuportaal
Copy

6. detsembril toimus Tallinna Kirjanike Majas selle aasta viimane kirjanduslik kolmapäev. Urmas Vadi, Triinu Tamm ja Maria Esko heitsid valgust Kuu erinevatele külgedele ning rääkisid Vadi äsja ilmunud raamatust «Kuu teine pool».

Urmas Vadi, «Kuu teine pool».
Urmas Vadi, «Kuu teine pool». Foto: Raamat

Mõned asjad meie elus on kindlad, teised jällegi pole. On midagi, mis ei muutu kunagi, isegi kui me otsime teistmoodi teid, teeme jänesehaake, et elu ja ennast ja teisi ära petta. Ja sel hetkel, kui oleme jõudnud juba mõelda, et kogu see elamise asi tuleb päris hästi välja, vajume taas nendesse kulunud mustritesse justkui vankriratas roopasse. Ja pole kedagi, kes meid välja tõmbaks! Ning siis on asju, mis muutuvad hoolimata sellest, et me üldse ei taha. Inimesed, kes arvasid, et on teineteise jaoks loodud, kasvavad lahku, armastus saab otsa, kuigi seda oli ju kunagi nii palju! Käed hakkavad värisema, sõrmus tiliseb vastu teetassi, teksad kuluvad katki just sel hetkel, kui nad on hakanud kõige paremini jalas istuma!

Urmas Vadi (1977) on mitmeid kirjandusauhindu pälvinud autor, kes kirjutab nii draamat kui ka proosat. Temalt on muu hulgas ilmunud näidendid «Peeter Volkonski viimane suudlus», «Millest tekivad triibud», «Kus sa oled, Juhan Liiv?», «Furby tagasitulek» ja proosaraamatud «Neverland», «Ballettmeister», «Tagasi Eestisse», «Hing maanteeserval», «Elu mõttetusest». «Kuu teine pool» on tema viies romaan.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles