See oli minu jaoks nii võigas ja hirmus, et mul oli raske õhtuti magama minna. Enne roostetanud ja iga liigutuse peale hirmsasti krigisevasse vedruvoodisse heitmist kontrollisin alati, et mõni jurakas tegelane mu linade vahele pole pugenud. Laagri lõppedes ja koju sõites vaatasime millimeetrihaaval ka reisikotid läbi, et mõni prussakas kohvris paremasse ellu jänest ei sõida.
Külalistemajas sööklat polnud ja meid saadeti sööma öömaja kõrval laiutavasse odavasse котлетная'sse (kotletikohvik). Terve tänav oli sööklaukse vahelt välja pressivat kloori ja roka jälki haisu täis. Kloori kasutati siis puhastusainena ka Eesti sööklates ja sellel oli väga jäle ning üldse mitte isutekitav aroom. Mälestus kloorilapiga sööklalaudu sööjate nina all puhtaks kraamivatest ükskõiksetest koristajatest, kelle limane marlilapp libises ka üle taldriku, ja kloori tülgastavast haisust, on kahjuks minu mälusse igaveseks salvestunud.
Pahvakas, mis sisenedes meid tervitas, pani silmad vett jooksma ja maos keerama. Väga raske oli isegi uksest sisse astuda, aga nälg sundis takka.»
Ühel hetkel eelmise sajandi 80ndatel ei olnud Krestinovil NSV Liidus väärilist vastast, kui välja arvata teine Eesti ja NSVLi meistersõitja Aadu Sikk. Kuid Aadu tähelennu lõpetas KGB veel enne, kui see õieti alatagi sai.
Elevandi järjekindlusega rammis Andres ühest takistusest läbi, kui ees ootas juba järgmine. Kuid siis muutus Eestis riigikord ja Andrese tippsportlasekarjäär kukkus kokku. Sellele järgnenud raskest perioodist tuli ta välja toetava isa ja treenerina.
«Gert, tule siia, ja vaata, mis ma sulle tõin!» hüüdsin välisukselt poega. Kolmeaastane poiss jooksis esikusse mulle vastu.
«Issi! Mis see on?» Gerdi silmad läksid hetkega suureks nagu taldrikud.
Lükkasin väikese Yamaha mootorratta tuppa. Gert hüppas rõõmust üles ja alla ning plaksutas oma väikseid pontsakaid käsi kokku.
Artikkel ilmus esmalt ajalehes Raamat.