Jaanuaris jagab Apollo vanemlusmentori Tanel Jäppineni lugemissoovitusi.
Tanel Jäppinen on sertifitseeritud vanemlusmentor (Jai Institute for Parenting, San Diego, USA) ja lapsevanematele suunatud taskuhäälingu «Rahumeelne vanemlus» saatejuht. Samuti lõi Jäppinen samanimelise populaarse Facebooki grupi, kus on tänaseks üle 28 000 liikme. Kasulikke näpunäiteid lapsevanematele jagab Tanel ka enda Instagrami kontol.
Möödunud aasta oktoobris ilmus tema sulest väga vajalik ja lapsevanemate seas kauaoodatud raamat «Kuidas luua lapsega usaldusväärne ja tugev suhe», mis avab ukse vanema ja lapse vahelise sideme sügavustesse. Raamatust leiab nii teooriat kui ka hulganisti näiteid päris elust nii väikelaste kui ka teismeliste vanematele.
Kuigi Tanel on peamiselt tuntud vanemluse ja peresuhete valdkonnas, siis leiab järgnevate lugemissoovituste seast veel ka mitmeid muid põnevaid teemasid, mis autorile ühel või teisel moel korda lähevad. Samuti avab Tanel veidi lähemalt, milline lugeja ta ise on ja millist kirjandust praegu eelistab.
Kuula ka: NAISTEJUTUD | Tanel Jäppinen: «Eesti mehed on uskumatult üksildased. Isegi suhtes olles igatsevad nad...»
***
Milline lugeja olen mina?
Mida vanemaks olen saanud, seda enam olen hakanud raamatuid hindama. Olgugi et ka praegu on mul ootenimekirjas mitu ilukirjanduslikku sarja (näiteks Frank Herberti «Düün»), siis praeguses eluetapis loen ilukirjandust pigem harva. Samas, kui haaran ilukirjanduse järele, siis tavaliselt on see fantaasiažanrist. Enamasti loen need raamatud võrdlemisi lühikese ajaga läbi ja teen seda sageli õhtuti voodis olles. Mõnikord kuulan ilukirjandust ka heliraamatuna autoroolis, aga sel juhul enamasti inglise keeles. Viimati kuulasin läbi (ka eesti keeles ilmunud) enam kui tuhandeleheküljelise (53-tunnise) heliraamatu «Shōgun», mille autor on James Clavell.