Eesti keeles ilmus Michel Houellebecqi uus romaan «Häving»

Raamatuportaal
Copy
Michel Houellebecq.
Michel Houellebecq. Foto: Imago stock&people/ Scanpix

Kirjastus Varrak andis välja Michel Houellebecqi poliitilise trilleri «Häving», mille tõlkis eesti keelde Triinu Tamm.

Michel Houellebecq, «Häving».
Michel Houellebecq, «Häving». Foto: Raamat

«Häving» on poliitiline triller, mille tegevus on paigutatud lähitulevikku, aastatesse 2026–2027. Veebis levivad salapärased sõnumid, pannakse toime terroriakte, keegi tahab valitsevale eliidile märku anda, et senine ühiskonnakorraldus ei ole jätkusuutlik ei poliitilises ega ka ökoloogilises mõttes. Romaani peategelane on Paul Raison, kohe viiekümneseks saav majandusministeeriumi ametnik, ministri parem käsi ja usaldusalune. Presidendivalimiste vaatemängu ja jätkuvate terrorirünnakute taustal hakkab vaikselt lahti rulluma ka üks palju isiklikum ja intiimsem lugu, mis sunnib Pauli seisma silmitsi suurte eksistentsiaalsete küsimustega.

Michel Houellebecq (snd 1956) on üks praegusaja tuntumaid ja loetumaid prantsuse kirjanikke nii Prantsusmaal kui ka mujal maailmas. Houellebecq tõi kirjandusse uut tüüpi sotsioloogilise romaani, milles ta uurib meie kaasaja lääne ühiskonda ja selle toimimist ning mittetoimimist. Houellebecqi loominguliseks kreedoks on alati olnud põhimõte leida üles ühiskonna valupunktid ja siis neile vajutada. Tema romaanid tekitavad ilmudes poleemikat ja algatavad ka laiemaid diskussioone.

Varem on temalt eesti keeles ilmunud «Võitlusvälja laienemine» (2005), «Elementaarosakesed» (2008), «Kaart ja territoorium» (2013), «Saare võimalikkus» (2015), «Alistumine» (2016), «Platvorm» (2016), «H. P. Lovecraft: maailma vastu, elu vastu» (2016) ja «Serotoniin» (2019).

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles