Teos, mis põhjendab, miks vanemad teismelistest tihti aru ei saa

Raamatuportaal
Copy
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Nicola Morgani raamat «Süüdi on mu aju» selgitab lihtsalt ja humoorikalt, kuidas noore inimese mõttemustritest ja kohati lausa ebaloogilisest käitumisest aru saada.

Nicola Morgan, «Süüdi on mu aju»
Nicola Morgan, «Süüdi on mu aju» Foto: Apollo

«Tahan tutvustada sulle su aju telgitaguseid, nii et järgmine kord, kui saad pahandada, sest oled hommikutundideni üleval istunud või poole päevani põõnanud, õpetajale vastu hakanud, suitsetanud, kuigi see on tervisele halb, tormiliselt reageerinud, hulljulgelt käitunud või üleüldiselt tõrges olnud, saad lihtsalt öelda: «Süüdi pole mina, vaid mu aju.»

Tegelikult pole siinne jutt mõeldud vabanduse, vaid selgitusena. Kui oled saanud teada, mis su ajus toimub ja miks, saad hakata oma ajuga koostööd tegema ega pea enam seepärast nii stressis olema. Teadmine ja mõistmine on juba pool võitu. Võib-olla hakkad oma aju isegi austama ja seda veidi paremini kohtlema – nüüd, kui oled teada saanud, mis selle sees toimub. Loe edasi ja sulle avaneb hämmastav maailm,» räägib enda teose kohta autor Nicola Morgan. 

Nicola Morgan on tunnustatud autor, kes on kirjutanud ligi 100 raamatut. Tema põhjalikul uurimistööl põhinev humoorikas sissevaade noore inimese aju tõusudesse ja mõõnadesse pakub heas vahekorras fakte, teooriat ja näpunäiteid. Raamat pühendab eraldi peatükid tugevatele emotsioonidele, suurenenud unevajadusele, riskilembusele, soolistele erinevustele, sõltuvuse ja depressiooni tagamaadele ning teismelist ees ootavatele aastatele.

Teemadering on lai, hõlmates ka sotsiaalmeediat, kaaslaste survet, lähisuhteid, meie suhtumist oma kehasse ning emotsioonide ja käitumise muutuste, enesevigastamise ja depressiooni teaduslikke tagamaid. Kasulik lugemine igale teismelisele ja tema vanematele!

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles