«Ei,» vastas Sadie. «Mitte otseselt. Või ei, see pole vist õige sõna. Mitte silmanähtavalt. Mitte nii, et seda oleks rõhutatud. Aga tegelikult pole seal vahet, kust laps pärit on – ta on ju kõnetu, eks? Ta ei oska eriti rääkida ega lugeda. Tema oma keel on talle võõrkeel. Nii et mängija ei saa seda nagunii teada.»
Ent kui nad otsustasid kujundada maailma Hokusai stiilis, tõukas see kõike muudki Jaapani suunas. Ja «lapse» tegelaskuju modelleerides leidsid nad, et neid tõmbab ikka ja jälle Jaapanisse: Yoshitomo Nara petlikult süütud maalid; Miyazaki animed, nagu «Kiki kullerteenus» ja «Printsess Mononoke»; teised, pigem täiskasvanutele mõeldud animed, nagu «Akira» ja «Hing anumas», mis Samile väga meeldisid; ja loomulikult Hokusai sari «Kolmkümmend kuus vaadet Fuji mäele», mille esimene töö ongi «Suur laine».
Aasta oli 1996 ja sõna «omastamine» ei tulnud neile kummalegi pähe. Jaapani allikad ahvatlesid neid, sest need meeldisid neile ja pakkusid inspiratsiooni. Nad ei püüdnud teise kultuuri tagant varastada, ehkki vist ikkagi tegid seda.
Kuigi Sadiel kulus aastaid, enne kui ta seda Samile tunnistas, oli Marxist sel suvel uskumatult palju kasu. Ei, Marx ei olnud mängudisainer. Ta ei olnud tuus programmeerija nagu Sadie ega osanud joonistada nagu Sam. Aga peaaegu kõik muu tegi ta nende eest ära ja tema panus ulatus argivajaduste rahuldamisest loominguliselt oluliste asjadeni. Marx organiseeris töövooge, et Sadie ja Sam oleksid paremini kursis sellega, mida teine parasjagu teeb ja mida nad ise tegema peavad. Koostas pikki nimekirju tarvikutest, mida vaja läheb. Käis oma krediitkaardiga enam kui heldelt ümber – neil oli pidevalt mälu ja salvestusruumi juurde vaja ning nad kõrvetasid kogu aeg graafikakaarte läbi – ja tegi sel suvel oma viiskümmend käiku Central Square’i suurde arvutipoodi. Avas pangakonto ja asutas osaühingu Go, Ichigo, Go. Korraldas maksude maksmise (mis andis neile lühikeses perspektiivis rahasäästu, sest tootmisvahendite ostud olid maksuvabad), ja kui neil oleks mingil hetkel vaja inimesi juurde palgata, sest kunagi seda kindlasti vaja läheb, siis tegi ta ka selleks ettevalmistusi. Kandis hoolt, et kõik oleksid söönud, joonud ja maganud (vähemalt natukene), ning hoidis nende töökohad puhtad ja kaosevabad. Ta oli kogenud mängur ja seetõttu sai temast suurepärane tasemetestija ja veaotsija. Peale selle oli Marxil maitset ja lootaju. Marx oli see, kes soovitas «Ichigosse» juurde panna kuulsa «allilma» osa («Ichigo peab laskuma nii madalale kui võimalik,» ütles ta), ja Marx oli see, kes äratas neis huvi Takashi Murakami ja Tsuguharu Foujita vastu. Marx oli see, kes armastas avangardset instrumentaalmuusikat ja lasi neile CD-mängijast Brian Enot, John Cage’i, Terry Rileyt, Miles Davist ja Philip Glassi, samal ajal kui Sadie ja Sam töötasid. Marx oli see, kes soovitas neil uuesti lugeda «Odüsseiat» ja «Ürgset kutset» ja lasteraamatut «See on julgus». Samuti lasi ta neil lugeda lugude struktuuri raamatut «Kangelase teekond» ja laste kõne arengu raamatut «Keeleinstinkt». Ta tahtis, et kõne-eelne Ichigo tunduks autentne, et mängus oleks detaile, mis ellu ärkavad. Marx nägi Ichigos kojutuleku lugu, aga ka keelelugu. Mismoodi me maailmaga suhtleme, kui meil ei ole keelt? See lugu haaras Marxi osalt sellepärast, et tema ema ei saanudki jaapani keelt lõpuni selgeks, ja Marx uskus, et just sellepärast on ema olnud suurema osa täiskasvanuelust üksi ja mõnikord ka masenduses. Marx oli see, kes hakkas mängu ka müügi aspektist mõistma. Üks asi on teha valmis suurepärane mäng, aga ükskord tuleb hetk, kus sa pead teistele selgeks tegema, mispoolest see on suurepärane mäng.
Augusti keskpaigaks oli Sadiel ja Samil olemas kuue taseme kondikava – kokku pidi tasemeid tulema viisteist – ning suurelt jaolt oli see Marxi korraldustöö tulemus. Marx leidis, et Sadie ja Sami mängu tootmine ei erine kuigipalju lihtsalt Sami toanaabriks olemisest. Ta tegi neil elu lihtsaks, tõmbamata sealjuures endale erilist tähelepanu. Ta kustutas tulekahjusid. Nägi ette vajadusi ja takistusi, enne kui need jõudsid tekkida. See ongi produtsendi töö ja Marx osutus väga heaks produtsendiks.
Aga parim asi, mida Marx nende heaks tegi: ta uskus neisse. Ta armastas Ichigod. Ta armastas Sami. Ta hakkas ka Sadiet armastama.