JÄRJEJUTT ⟩ Peter Mayle kirjeldab, kuidas ta maitsemeeled Prantsusmaal krampi tõmbusid: «Kõik oli äärmiselt kummaline!»

Raamatuportaal
Copy
Kirjanik Peter Mayle.
Kirjanik Peter Mayle. Foto: Wyatt Counts/AP/Scanpix

Selle nädala Kuku raadio järjejutt tutvustab teile prantsuse söögikultuuri eripärasid ja võluvalt veidraid gurmaane. Katkendeid Peter Mayle'i raamatust  «Prantsuse naudingud» loeb Rando Tammik.

Peter Mayle, «Prantsuse naudingud».
Peter Mayle, «Prantsuse naudingud». Foto: Raamat

Prantslased peavad lugu heast toidust ja joogist ning nagu Peter Mayle «Prantsuse naudingutes» tõestab, võib selline suhtumine olla väga nakkav. Tema sõbralikul juhatusel saame tuttavaks prantsuse köögi kõige nauditavamate aspektidega, prantslaste söömis- ja joomiskultuuri eripäradega ning terve galerii võluvalt veidrate kohalike gurmaanidega; külastame muu hulgas trühvlite missat, konnakoivamekkijate pidustusi ja veinimaitsjate maratoni; oleme tunnistajaks ägedatele vaidlustele täiusliku omleti valmistamise üle ning heidame pilgu legendaarsesse restorani, kus on täiesti vastuvõetav einestada peaaegu ihualasti.

1980. aastate lõpus kolis inglise ärimees ja kirjanik Peter Mayle (1939–2018) koos abikaasa Jenniega jäädavalt Prantsusmaale, vanasse talumajja Provence’is. Ta sai kuulsaks seda maalilist Prantsusmaa piirkonda kirjeldavate vaimukate romaanide ja reisikirjadega. Aastal 2002 sai Mayle prantsuse kultuuri tutvustamise eest Auleegioni ordu rüütliks.

Kuula saadet!

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles