Ilmus tõestisündinud lugu preester Serafim Uljanovist, kes valekaebuse põhjal arreteeriti ja vangilaagrisse saadeti

Raamatuportaal
Copy
Serafim Uljanovi vangifoto piiririkkumise uurimistoimikust. ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee lõpetatud uurimistoimikute kollektsioon.
Serafim Uljanovi vangifoto piiririkkumise uurimistoimikust. ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee lõpetatud uurimistoimikute kollektsioon. Foto: ERAF.130SM.1.1849-2.47.1 (AIS)/Eesti Rahvusarhiiv

Ilmunud on Roland Tõnissoni «Serafim ja Silvia». See on on reaalselt aset leidnud sündmustel põhinev romaan vene rahvusest ikoonimaalija ja preestri Serafim Uljanovi (1906–1955) ja eestlana Silvia-Mercedes Lauri ning nende lähedaste elust.

Teos annab haaravas vormis ülevaate Eestimaa ajaloost Eesti Vabariigi ja okupatsioonide ajal, kirjeldab elu Petseris ja Saaremaal, käsitledes ka eestlaste ja venelaste omavahelisi suhteid. Peategelase elufilosoofia ja tegevus lähtuvad täielikult õigeusu kiriku põhimõtetest.

Valekaebuse põhjal arreteeritud, vangilaagrisse saadetud ning 1955. aastal kahtlastel asjaoludel surnud preester Serafim Uljanov kuulutati Konstantinoopoli patriarhaadi otsusega usukannatajaks ja uusmärtriks 9. jaanuaril 2019.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles