Lucia Berlin «Koduabilise käsiraamat» (2022)
Kay Bratt «Iseendale truu» (2020) – ema saladus ja tütre otsirännak.
Pearl Buck «Naiste paviljon» (1995) – suure, jõuka, vanu tavasid austava hiina perekonna lugu.
Minna Canth «Vaene rahvas» (1960) - Soome esimese naisõiguslase terav sotsiaalkriitika.
Jung Chang «Metsluiged: Hiinamaa kolm tütart» - kolme erineva generatsiooni hiinlanna lood, taustaks 20. sajandi Hiina.
Maryse Condé «Mangroovi ületamine» (2023) – Guadeloupe kirev ajalugu ja keerukad inimsuhted: väikesel saarel elavad kõrvuti Aafrika orjade, India sisserännanute ja Prantsuse kolonisaatorite järeltulijad ning Haiti lihttöölised.
Tsitsi Dangarembga «Närvilised olud» (2021) - esimene Zimbabwest pärit mustanahalise naise inglise keeles avaldatud raamat. Põhiteemadeks sooline kuuluvus ning kolonialism.
Bernardine Evaristo «Tüdruk, naine, keegi teine» (2022) - risti ja põiki läbi kogu Inglismaa, enam kui sajandi vältel, jälgib see romaan kaheteistkümne naise elu, saatust ja valikuid. Lugu erineva taustaga Briti naistest.
Fannie Flagg «Fried green tomatoes at the Whistle Stop cafe» (1987) – ingliskeelne romaan uurib naiste vananemist, afroameeriklaste väljakutseid 1920.aastatest 1980. aastate lõpuni ning omavahelisi suhteid.
Jean-Louis Fournier «Issi, kus me lähme?» - pühendatud autori kahele raske puudega pojale.
Romain Gary «Elu alles ees» (1975)
Hendrik Groen «Salapäevik: Hendrik Groen, 83¼ aastat vana» (2016) - päeviku vormis lugu hooldekodus elava vana mehe igapäevaelust.
Abdulrazak Gurnah «Paradiis» (1994) – lugu Ida-Aafrika poisi identiteedist, võimatusest seda leida, kaotusest, hirmust ja süüst.
Mohsin Hamid «Lääne tee» (2018) – lugu põgenemisest, rändamisest, vägivallast ja unistustest, aga eelkõige sellest, kuidas inimesed ja nende suhted aegamööda arenevad, moonduvad, teisenevad ja lagunevad.