Viis kirjanikku toovad Prima Vistale oma utoopiad

Raamatuportaal
Copy
David Hartley esinemas festivalil Hullunud Tartu.
David Hartley esinemas festivalil Hullunud Tartu. Foto: Heleri Keeman

Prima Vistal saab tänavu teoks UNESCO kirjanduslinna Tartu seni suurim rahvusvaheline ettevõtmine – interdistsiplinaarne projekt «Too kaasa oma utoopia».

Viis UNESCO kirjanduslinna – Heidelberg, Lviv, Manchester, Norwich ja Reykjavik – leidsid igaüks ühe kirjaniku, kes oli valmis sukelduma tundmatusse: tulema Tartusse residentuuri ning töötama siin koos mõne kohaliku loojaga, et festivali ajaks võiks selle koostöö tulemusena sündida mõni täiesti uus teos, mis ühel või teisel viisil kätkeb endas utoopilisi või düstoopilisi motiive. Loojatele anti sealjuures võimalikult vabad käed, et koostöö tulemus saaks sündida just niisuguses vormis ja niisuguse sisuga nagu tegijad seda soovivad. Nõnda pakuvad selle eksperimendi tulemused väga erinevaid kogemusi, millest kõik huvilised on oodatud osa saama. Projekt on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Teisipäeval, 7. mail kell 16.00 avatakse TYPAS Norwichi luuletaja Penny Boxalli, Tartu tänavuse linnakirjaniku Maarja Pärtna ning muusiku ja (heli)kunstniku Liis Ringi installatsioon «Once was mire. Siin oli soo». 9. mai õhtul kell 20.15 viivad Heidelbergi kirjanik Anne Richter ning eesti muusik Argo Vals festivalipubliku sõnalis-helilisele jalutuskäigule läbi Tartu. Ásta Fanney Sigurðardóttir, luuletaja, visuaalkunstnik ja muusik Reykjavíkist loob koos kunstnik Timo Tootsiga Narva maantee äärde installatsiooni «Ülekäik», mis avatakse 10. mail kell 15. Sama päeva õhtupoolikul, kell 16.30 avatakse Tartu Linnaraamatukogu keldriruumis ukraina luuletaja ja videokunstniku Olha Povoroznõki ning eesti kunstniku Eike Epliku installatsioon «Turvapaik». Manchesteri kirjaniku David Hartley ning interdistsiplinaarse eesti kunstniku Henri Hüti koostöös saab 11. mail Tartu Uues Teatris teoks jutustamissündmus «Tindi kehastus».

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles