Tarmo Pikner pani kirja kaks Kingissepa tõsielulist kuritegu

Raamatuportaal
Copy
Tarmo Pikner.
Tarmo Pikner. Foto: Erakogu

Tarmo Pikner pani päris elu kuritööd kaante vahele ja avaldas uue raamatu «Mõrvad Noodasaarel. Liblika karje». 

Mosaiikromaani aluseks on autor valinud kaks kunagises Kingissepa rajoonis toimunud tõsielulist kuritegu. Üks neist kuritöödest toimus 1968. aastal, kui mõrvati julmalt kaks päris noort inimest. Teine kuritöö, ahistamisjuhtum, pandi umbes samal ajal toime ühes koolis. Mõlemast juhtumist ei teadnud avalikkus nende toimumise ajal mitte midagi ja need on tänaseni avalikustamata. Vaid sündmustes osalenute kõige lähedasemad on nende süütegude tunnistajaiks ja meenutajaiks.

Tarmo Pikner, «Mõrvad Noodasaarel. Liblika karje».
Tarmo Pikner, «Mõrvad Noodasaarel. Liblika karje». Foto: Raamat

Tarmo Pikner on uurimuste tulemusena ja oma ettekujutuse läbi need kaks traagilist lugu, mida poleks tohtinud juhtuda, põiminud juhuslike sündmuste kaudu üheks tervikuks.

Kui mõni romaanis käsitletav episood on liiga uskumatu või jääb segaseks, siis tuleb autori sõnul rakendada oma kujutlusvõimet, sest inimeste maailmas pole miski võimatu. Lisaks on kurjategijate mõttemaailm ja tegutsemisviis äraarvamatult rikas. Uuriv ajakirjanik Hugo püüab toimunud sündmustele lahendusi leida ja kui kõik ei õnnestu lõplikult selles romaanis, siis ehk juba järgmises.

Mõned kohanimed ja kõik isikunimed teoses on muudetud.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles