JÄRELVAADATAV Kas keegi suudab ette näha Venemaa tulevikku?

Raamatuportaal
Copy

Kas tahad teada, kuidas Kaja Kallas Angela Merkeliga tülli läks või miks Venemaa kõigi oma naabritega pidevalt tüli norib? Või kuidas poliitikat suletud uste taga päriselt tehakse? 14. mail kell 17 toimub Solarise Apollos raamatu «Pimedusega löödud» esitlus, kus nendele ning teistele küsimustele vastavad Kaja Kallas ja David Vseviov. Postimees teeb raamatuesitluselt otseülekande.

Sylvie Kauffmann, «Pimedusega löödud».
Sylvie Kauffmann, «Pimedusega löödud». Foto: Raamat

Külma sõja lõppu tähistati kogu maailmas kui liberaalse demokraatia triumfi. Usuti, et see toob ka Venemaal paratamatult kaasa turumajanduse ja vabaduse. Kuni 24. veebruaril 2022 raputas Venemaa rünnak Ukraina vastu jõhkralt üles kõik need riigipead, kes aastaid olid lasknud end pimestada Venemaa odavatest energiatarnetest ja unistusest rajada Euroopa ühine julgeolekuarhitektuur koos Moskvaga.

Sylvie Kauffmann kirjeldab ja analüüsib oma raamatus suurepäraselt kõiki neid faktoreid, mis takistasid Läänel nägemast Putini Venemaad sellisena nagu see tegelikult oli. Kuidas ja millal oleksid võinud Prantsusmaa ja Saksamaa käituda teisiti ja muuta ajalugu? Millal sai selgeks, et Putin alustab suurt sõda? Ja miks eurooplased ikka ja jälle kõiki ohumärke eirasid?

Sylvie Kauffmann on Prantsuse ajalehe Le Monde ja Agence France-Presse (AFP) ajakirjanik. Ta on töötanud AFP ja Le Monde'i korrespondendina Moskvas, Ida- ja Kesk-Euroopas, USAs ja Ladina-Ameerikas. Aastatel 2010–2011 oli ta Le Monde'i esimene naispeatoimetaja.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles