Ilmus Sauli Niinistö abikaasa Jenni Haukio mälestusteraamat

Raamatuportaal
Copy
Sauli Niinistö ja Jenni Haukio.
Sauli Niinistö ja Jenni Haukio. Foto: IMAGO/Emmi Korhonen/Scanpix

Kirjastus Koolibri avaldas eelmise Soome presidendi Sauli Niinistö abikaasa Jenni Haukio mälestusteraamatu «Vaid sinu nimel. Aastad Soome presidendi abikaasana», raamat ilmus Soomes mullu mais.

Jenni Haukio oli aastatel 2012–2024 Soome esileedi, seistes oma abikaasa Sauli Niinistö kõrval kodus ja välisreisidel, pidulikel dineedel ja Soome juubeliüritustel, valguses ja varjus.

Raamatus räägib Haukio, kuidas ta seda erilist perioodi oma elus tagantjärele näeb ja hindab, kirjeldades mitte ainult sündmusi ja üritusi, vaid ka oma mõtted ja tundeid.

Jenni Haukio, «Vaid sinu nimel».
Jenni Haukio, «Vaid sinu nimel». Foto: Raamat

Enne presidentuuriaastaid oli Jenni Haukio töö seotud poliitika ja erakondliku tegevusega, lisaks oli ta tegev Turu raamatumessi korraldamisega, andnud välja mitu luulekogu, aga presidendiprouana kaitses doktoritöö riigiteadustes.

Jenni Haukio on öelnud, et peab tööd Soome heaks ning oma positsiooni presidendi abikaasana austavaks eesõiguseks. Ta kirjutab inimestest, keda on tänu sellele kohanud, avab presidendi abikaasa rolli tagamaid ning jutustab tööst talle kõige hingelähedasemate teemadega.

Nende hulka kuuluvad loodus ja loomakaitse, laste ja noorte heaolu edendamine, lotade ja sõjaveteranide vaimse pärandi säilitamine ning soome kirjandus, kunst ja kultuuripärand. Lugeda saab ka katkendeid Haukio kõnedest ja pöördumistest, mis esitatud kas riiklikel üritustel või avaldatud ajakirjanduses.

Raamatut täiendavad pildid presidendipaari tähthetkedest nii Soomes kui mujal. Nende hulgas on paraadportreesid ja esinduspilte, aga ka isiklikumaid fotosid. Lähemalt tutvustatakse ka Soome presidendi ametiresidentse.

Raamatu tõlkis soome keelest Kadri Jaanits.

Tagasi üles