Ilmus Tiit Aleksejevi neljas romaan «Esimese ristisõja» raamatusarjast

Raamatuportaal
Copy
08.12.2021, Tallinn. Kirjanikud KUKU raadios. Tiit Aleksejev. Foto: Konstantin Sednev / Postimees Grupp
08.12.2021, Tallinn. Kirjanikud KUKU raadios. Tiit Aleksejev. Foto: Konstantin Sednev / Postimees Grupp Foto: Konstantin Sednev

Kirjastus Varrak andis välja Tiit Aleksejevi romaani «Taevaminejad», mis on neljas osa «Esimese ristisõja» raamatusarjas.

1099. aasta varakevad. Palverändurid on teel läbi kunagise Rooma Süüria Jeruusalemma poole. Jutlustajad kuulutavad, et taeva väravad on lahti lükatud ning et suured jõud on liikvel. Üha rohkem eneseteadvust leidvas lihtrahva väes levib õpetus pimeduse ja valguse heitlusest, millel on kiriku tõekspidamistega vähe ühist. Peatselt algab jaht tõelisest usust taganejatele.

Tiit Aleksejev, «Taevaminejad».
Tiit Aleksejev, «Taevaminejad». Foto: Raamat

«Taevaminejad» on neljas osa «Esimese ristisõja» raamatusarjast, millele eelnevad «Palveränd», «Kindel linn» ja «Müürideta aed». Romaan põhineb kolmel ristisõjas osalenud autori kroonikal. Peategelane, kes liitub ketseritega, jutustab neljandat lugu, nii nagu tema sündmusi mäletab.

«Seepärast, et ma olen jutustanud, millest ma pole aru saanud, asjadest, mis on mulle võõrad ja mida ma ei mõista. Aga ma ei saa ju öelda: seda kõike polnudki! Sest kõik oli, minu enda elu kitsas kongis, lühikese elu müüride vahel: kõik, vahel, ikka ja jälle, kõik, mis ikka ja jälle meelde tuleb. Jah, mina, Dieter, olin Bekaas ja al-Qalaas ja Issanda tahtel on see kõik üks ja seesama lugu.»

Tiit Aleksejev (snd 1968) on hariduselt ajaloolane. Tema esikromaan «Valge kuningriik» pälvis 2006. aastal Betti Alveri auhinna. Esimese ristisõja romaanisarja avaraamatut «Palveränd» tunnustati 2010. aastal Euroopa Liidu kirjandusauhinnaga.

Märksõnad

Tagasi üles