Ilmus Jaan Valsineri ja Marek Tamme koostatud raamat, milles psühholoogia heidab pilgu iseendale

Raamatuportaal
Copy
Marek Tamm.
Marek Tamm. Foto: Eero Vabamägi/Postimees

Jaan Valsineri ja Marek Tamme koostatud ingliskeelne koguteos «Breakthroughts in Cultural Psychology» («Läbimurded kultuuripsühholoogias») sisaldab maailma juhtivate teadlaste isiklikke sissevaateid kultuuripsühholoogiasse, eesmärgiga tõsta esile valdkonda edendavaid uusi võtmeideid. Raamat on kasulik lugemisvara nii erialateadlastele, praktikutele kui ka üliõpilastele.

Kultuuripsühholoogia on uus koostööle suunatud teadmisvaldkond 21. sajandi sotsiaalteadustes. See ühendab psühholoogia – eelkõige arengu- ja sotsiaalpsühholoogia – kultuuriajaloo, antropoloogia, etnograafia, kunsti, muusika, semiootika ja sotsioloogiaga. Kultuuripsühholoogia uurimisfookus on tähenduslikel inimkogemustel. 

Jaan Valsineri, Marek Tamm, «Breakthroughts in Cultural Psychology» («Läbimurded kultuuripsühholoogias»).
Jaan Valsineri, Marek Tamm, «Breakthroughts in Cultural Psychology» («Läbimurded kultuuripsühholoogias»). Foto: Raamat

Tartu Ülikooli biosemiootika professori Kalevi Kullio selgitusel heidab raamatus psühholoogia pilgu iseendale, juhindudes erinevatest intellektuaalsetest huvifookustest. «Teose koostanud teadlaste rühm või õigemini võrgustik on asetanud kultuuripsühholoogia selle holistilistele teoreetilistele alustele ning edendanud kogu uurimistööd arusaamise kui sellise suunas, eemale konkurentsipõhisest teadusest,» märgib ta. «Kultuuripsühholoogia on oma olemuselt semiootiline, nendivad autorid.»

Raamatu tekstide autorid on Svend Brinkmann, Nandita Chaudhary, Vladimer Lado Gamsakhurdia, Vlad-Petre Glăveanu, Sven Hroar Klempe, Giuseppina Marsico, Alberto Rosa, Sergio Salvatore, Tatsuya Sato, Danilo Silva Guimarães, Marek Tamm, Luca Tateo, Rama Charan Tripathi, Jaan Valsiner, Brady Wagoner, Tania Zittoun.

Raamat ilmub Tallinna Ülikooli Kirjastuse sarjas «Acta Universitatis Tallinnensis. Humaniora».

Tagasi üles