NÄDALA RAAMAT Võimas teos selgitab, mida on bioloogial meile õpetada vägivalla ja empaatia kohta

Raamatuportaal
Copy
Robert M. Sapolsky.
Robert M. Sapolsky. Foto: Christopher P. Michel/Wikimedia Commons

Kuku raadio selle nädala raamat on Robert M. Sapolsky «Käitumine», Postimehe kirjastuselt. Raamatut tutvustab Marek Strandberg, saates on külas ka teose toimetaja Toomas Tiivel.

Robert M. Sapolsky, «Käitumine».
Robert M. Sapolsky, «Käitumine». Foto: Raamat

Miks me teeme seda, mida me teeme? See raamat on üks säravamaid inimkäitumise käsitlusi, mida eales on koostatud. Neuroteadlane ja primatoloog Robert M. Sapolsky heidab oma valdkondadeüleses teoses valgust inimeste tegude varjuküljele, käsitledes keerulisi teemasid nagu jõuguvaim ja ksenofoobia, hierarhia ja võistlemine, sõda ja rahu.

Autor uurib vägivalla, agressiivsuse ja võistlemise bioloogiat – käitumisi ja impulsse nende taga, indiviidide, gruppide ja riikide tegusid ning seda, millal ja mille põhjal neid peetakse headeks või halbadeks. See raamat räägib sellest, kuidas inimesed üksteist kahjustavad, aga ka sellest, kuidas nad käituvad risti vastupidi. Mida on bioloogial meile õpetada koostöö, kuuluvuse, leppimise, empaatia ja altruismi kohta? Huvitavat ja lihtsasti loetavat teksti illustreerivad arvukad fotod ja piltlikud joonised.

New York Timesi menukist «Käitumine» võitis Los Angeles Timesi auhinna ja valiti Washington Posti aasta 10 parima raamatu hulka.

Tagasi üles