Andrus Kivirähk on Eesti kirjanduse ja kultuuri tõeline fenomen – kirjanik, kelle teosed on puudutanud nii väikeste kui suurte lugejate südameid kui ka pälvinud kriitikute tunnustust.
Tema loomingus põimuvad osav kriitikameel, mängulisus ja meeldiv huumor, mis toovad esile eestlase hingeelu sügavaimad kihistused. Alati teravmeelne ja üllatav Kivirähk suudab oma lugudega nii naerma kui ka mõtlema panna, pakkudes lugejale nii nostalgiat kui ka uut perspektiivi. Septembri alguses ilmus kirjanikul uus lasteraamat «Kampsun ja päike», mis jõudis kohe ka edetabelite tippu.
Kas raamaturiiulil olev tühi koht võib tõesti haiget teha? Miks toob raamatute koju naasmine südamesse kergendust? Kas raamatu valik on sama tähtis kui toidu valik sahvrisse? Apollo uuris kirjanikult nendele küsimustele vastused ühes väärtuslike lugemissoovitustega. Head avastamist!
***
Mida rohkem raamatuid minu ümber on, seda parem. Raamatute naabrus mõjub rahustavalt – ma vaatan neid, tuletan meelde nende sisu ja tunnen rõõmu teadmisest, et võin neid iga hetk uuesti lugeda. Mõne inimese jaoks sisendavad samasugust kindlustunnet täis külmkapp ja pungil sahver. Siis ta teab, et nälga karta pole! Muidugi, oluline on, et toit oleks kvaliteetne, mitte maitsetu ja poolmäda, ja raamatutega on sama lugu. Ma valin hoolega, mida oma riiulile lubada ja mida mitte. Aga kui raamat on turvakontrolli edukalt läbinud ja tuppa pääsenud, siis valvan ma teda kiivalt nagu lohemadu oma aardeid. Kui mõni raamat on välja laenutatud, siis teeb tema tühja pesa silmitsemine lausa valu. See on justkui hambaauk suus! Suur rõõm ja kergendus, kui «kadunud poeg» viimaks jälle koju saabub ja oma vanale kohale asub. Süda muutub kergeks ja kõik mured kaovad.