Kirjastus Tänapäev andis välja Katherine Howe ajalooraamatu «Piraatluse ajalugu», mille tõlkis eesti keelde Kaido Kangur.
Ilmus raamat piraatluse ajaloost
Raamatust «Piraatluse ajalugu» leiab maailma kõige (kuri)kuulsamate mereröövlite, (nii naiste kui ka meeste) lood alates 16. sajandist ja läbi Piraatluse Kuldse Ajastu kuni 19. sajandini. Silmalappide, puujalgade ja surnupealuuga lipu taga peitub sügavam tõde piraatide kohta, mis on täpselt sama põnev kui väljamõeldised.
Piraatluse eikellegimaa on tulvil paradokse ja vastuolusid, ootamatuid süžeepöördeid ja ehmatavaid ülestunnistusi: naised, kes meesteks riietatult Kariibi mere sadamaid rüüstasid; inglane, kes võttis vastu islami ja asus seejärel Põhja-Aafrika randu terroriseerima; või härrasmees, kes valis röövlielu naisevõtmise asemel.
Üle enam kui kolme sajandi ja kaheksa tuhande meremiili ulatuv «Piraatluse ajalugu», mis on kokku pandud kohtudokumentide väljavõtetest, ajaleheartiklitest, laevade logiraamatutest ja paljust muust, iseloomustab elavalt ja värvikalt kõiki oma aja tuntud ja vähem tuntud meremarodööre, alates julmast Musthabemest või galantsest Stede Bonnetist kuni Henry Hirmsani, kellest on inspireeritud piraat loos «Printsessist pruut», ning nendeni, kelle põhjal sündisid Pikk John Silver või Jack Sparrow. Unustatud ei ole ka naisi ‒ näiteks Zheng Yi Sao, kes lõi Lõuna-Hiina mere piraadiühistu, või ka Anne Bonnyed ja Mary Reade’i.
«Piraatluse ajalugu» on kohati hirmus, kohati naljakas ja mõtlemapanev lugu maailmast, mis ei ole ehk tänaseni päris kadunud.