Lõbus infokild: festivalil paljastas kirjanik, et lõi peategelase Hulda vastandina eelmise sarja («Tume Island») omale - noor alustav meessoost uurija - vana karjääri lõpetav naine. «Pimedus» ei karju otseselt järje järgi, aga kui Hulda hinge poeb, siis saab tutvuda tema varasemate juurdlustega, sest see sari liigub kurioosselt ajas tagasi naise karjääri hiilgehetki pidi. Tahaks loota, et neis on tibake rohkem rõõmu, sest äsjaloetud romaanist olid küll kõik helged hetked välja imetud.
Pealkirjale vastuoluliselt toimub «Pimeduse» tegevus hiliskevadel, ent sellegipoolest oleks paremat aega kui praegu romaani lugemiseks raske leida. Nimelt valmis sel aastal teose põhjal teleseriaal, mille esimest osa Iceland Noiri raames lausa kinoekraanil nägin ja kuulsin nii mõndagi kaadritagust lugu. Olin selleks hetkeks lugenud umbes sadakond lehekülge ning üllatusin, kui palju detaile kardinaalselt erinesid. Näiteks olid täie tervise juures raamatus ammu manalateed läinud tegelased, viimane juhtum algas täiesti erinevalt ning asjaolud, mida Hulda ja lugejad saavad teada üsna loo lõpus ilmnevad juba esimeses episoodis. Visuaalne pool lõi pahviks võimsate kaadritega Reykjavikist või liustikust kogu oma lumises hiilguses. Muide, sari on tehtud inglise keeles rahvusvaheliste osatäitjatega, mis lisab omamoodi võlu. Loodan väga, et saan peagi järgmisi osi näha ning eriti tore oleks, kui see mõnda eesti telekanalisse jõuaks.
Ma ei saa öelda, et vaimustusin kurbade sündmuste laviinist, aga teisest küljest kasutas raamat neid haarava süžee ehitamiseks ning kui meisterlikeks krimkadeks lugeda need, mille lõpp jääb meelde, siis usun, et «Pimedus» klassifitseerub ja see lahendus nii pea ei unune.