Vaadake, nii ei saa. Nii ei tohiks! Kui üks näitleja (kurat, peaaegu oleksin Tõnni õuduseks kirjutanud esinäitleja) elab nii, nagu on ta hing. Ja see kõneleb temaga riimvärssides. Korras!
Sellel, kummalt poolt te lugemist alustate, ei ole mingit tähtsust. Siin pole mingit klantspilti. On nagu on ja oli …
Laur Lomperiga olen ma ka perekonnatuttav. Mulle on Tõnu Oja seda lähemalt selgitanud, kust jookseb ta kahestumine. Ent nüüd saab see vast üheks. Siin pole mingit erilist turundusprotsessi vaja, et kaks lõpuks kokku viia.
Oh jaa! Et need keskmised, kes koju tulevad? Sellega ongi ju nii, et elamegi ju kodus. Ärgem ainult laiali mingem. Enne kui hilja!
Kas teate mis: kui Tõnu mul külas käis, et ta salme üle vaadata, tõusis ta laua tagant. Läksime õue suitsetama. Ja kohe mõlemad maja taha eri nurkadesse õue veele.
Järelikult ei mingit hiina piina. Tuli hoobilt ära! Kui see pole paralleelsuhtlus, siis milline veel? Aga noh, sellest saavad aru vaid mehed!
Pole aga ilmas olemas mehi ega naisi, on vaid armsad inimesed. Tõnu ütles mu koerale ka, et ära otsa hammusta. Äkki läheb mul endal veel vaja. Niipalju siis meie ühisest huumorimeelest!
Mõtte väljalugemise õppus on vist meie põlvkonna värk. Iroonia samuti. Ega siin muud erilahendust ole, kui loe teist või kolmandat korda. Kopsab kohale.
Vaadake mis! See on ju ehe elu. Kui me noorena pärast ühte etendust Tõnuga traumapunkti sõitsime, sest mõlemal olid jalad välja väänatud, siis ütleks velsker, et ma ei usu. Aga meil polnud mingit haiguslehte vaja – vaadake vaid meie koivad üle. Näitleja töötab surmani. Samuti ka sahtlipoeet. Ehk siis nüüd … ka avalikkusele pea senitundmata Laur Lomper.
Artikkel ilmus esmakordselt ajalehes Raamat.