«Mis on kultuuriajalugu?» on kujunenud asendamatuks käsiraamatuks selle kohta, mida kultuuriajaloolased teevad ja kuidas mõtlevad. Uues väljaandes esitab briti juhtiv ajaloolane, Cambridge’i ülikooli kultuuriajaloo emeriitprofessor Peter Burke värskendatud ülevaate kultuuriajaloo minevikust, olevikust ja tulevikust, nii nagu seda nähakse mitte ainult ingliskeelses maailmas, vaid ka Mandri-Euroopas, Aasias, Lõuna-Ameerikas ja mujal.
Ilmus Peter Burke’i raamatu «Mis on kultuuriajalugu?» täiendatud trükk
Kõigepealt vaatleb Burke kultuuriajaloo klassikalist etappi, mida on seostatud Jacob Burckhardti ja Johan Huizingaga, ning seejärel käsitleb marksistlikku vastulauset Frederick Antalist Edward Thompsonini. Ta annab ülevaate uuema põlvkonna esiletõusust, mida on nimetatud ka «uueks kultuuriajalooks». Burke asetab kultuuriajaloo oma konteksti, märkides ära seosed ajaloomõtte uute suundade ja feminismi vahel ning postkoloniaalsete ja igapäevaelu-uuringute vahel, kus arusaam kultuurist mängib üha olulisemat rolli. Uues väljaandes antakse ülevaade ka valdkonna viimastest arengusuundadest ning kaalutletakse selle üle, millise suuna on kultuuriajalugu 21. sajandil võtnud ja millise võib võtta tulevikus.
See teedrajav raamat on jätkuvalt oluline lugemisvara ajaloo-, antropoloogia-, kultuuri- ja kirjandusteaduse üliõpilastele ning teistelegi huvilistele.
Raamatule eessõna kirjutanud TLÜ kultuuriajaloo professor Marek Tamm ütleb raamatu kohta nii: «Peter Burke on tõenäoliselt tuntuim kultuuriajaloolane tänapäeval, tema «Mis on kultuuriajalugu?» aga usutavasti üks parimaid sissejuhatusi kultuuriajaloo uurimisse. Burke tõendab selles raamatus oma laia lugemust, seoste loomise oskust ja head sünteesivõimet.»
Peter Burke’i raamatu «Mis on kultuuriajalugu?» täiendatud väljaanne ilmub Tallinna Ülikooli kirjastuse sarjas «Gigantum Humeris». Raamatu on inglise keelest tõlkinud Triinu Pakk.