Miks siis läks päris nimi kaanele?
Olgugi et ma muretsen selle raamatu vastuvõtu pärast, olen ma selle alla pannud umbes neli aastat nokitsemist ning ma olen valmis selle töö vastukaja ilma puhvrita vastu võtma. Näha oma päris nime raamatu kaanel on kuidagi uhkem ning ajab kindlasti ka nimekaimu segadusse (lehvitab siinkohas sadulsepast Timo Talvikule, kelle videoõpetus on abiks olnud. Suur tänu, mees!).
Mis mees on Timo Talvik? Kui filosoofilist vastust sa tahad? Ilmne vastus on see, et mees, kes vajab enamasti kaitsekihti enda ja maailma vahel ning mitte ainult kirjutades.
Kunagi kirjeldas üks sõber mind kui kõige optimistlikumat ja depressiivsemat inimest ühes isikus ning ma usun, et see töötab endiselt.
Nüüd meenub, et jäi küsimata – kes tegelaskonnast su lemmik on?
Hea küsimus. Kõigis neis on mingi osa minust. Raskel hommikul olen ma Mauk, teatrilaval pigem Tõivet. Igapäevaselt rohkem nagu Kärp, proovides leida oma kohta suures maailmas.
Hingele kõige lähedam tegelane on aga Kaidi – puht isiklik järelhüüe kallile sõbrale, kes 2018. aastal manalateed läks. Jah, täiesti süüdimatult kirjutasin pühenduse teksti sisse peitu. Ei vabanda kah.
Ja lõpetuseks – kes on need lugejad, keda sa teosega loodad kõnetada?
Keda see kõnetab? Ausalt öeldes, ma ei tea.
Küll aga oleks ütlemata tore, kui see jõuaks kunagi kooli kohustusliku kirjanduse hulka, pakkudes ehk lustlikumat alternatiivi meie klassikalise kirjanduse vahele. Eesti raamatud, mida ma ise koolis olles lugesin, jätsid mulle enamast mõru maitse suhu. Mitte et nad oleks olnud halvad, lihtsalt ma ei tundnud üheski neis lootust – kõik oli alati halb ja masendav. Tihti ka väga aeglaselt edasi liikuv.
Ma ei taha öelda, et see romaan on nüüd nii super teos, et peaks Tammsaare kõrval istuma, aga kindlasti saaks lugeja siit mingi ülevaate eestlaste mütoloogiast ja eluolust ning selle lugemine võiks olla paljude jaoks põnev. Ma olen veendunud, et kõik inimesed loevad – sa pead lihtsalt andma neile midagi, mida on just neil huvitav lugeda.