Anne Pikkov on Eesti illustraator, graafiline disainer ja raamatukujundaja. Anne on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini erialal. Kümme aastat juhtis ta Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemiat ning alates 2015. aastast on ta sama akadeemia õppeprorektor.
Pikkov on illustreerinud ja kujundanud lasteraamatuid, sealhulgas näiteks «Oskar ja asjad», «Poiss ja papa» ning «Natuke suur». Tema loomingut iseloomustab tugev karakter ja ekspressiivne kujutluslaad. Anne on pälvinud hulga auhindu, sealhulgas 2019. aastal Edgar Valteri nimelise illustratsioonipreemia ning 2024. aastal nomineeriti ta Astrid Lindgreni preemiale.
Apollo uuris Annelt, milline on tema suhe lugemisega ning millised on ta hetke lemmikteosed.
***
Miks ma vahel loen
Ma ei loe alati. Mõnel päeval lebab raamat laual nagu viisakas külaline, kellele ma olen unustanud tähelepanu pöörata. Mõni raamat rändab minuga kaasas autos, mõni reisib kotis. Eriti lootusrikkad eksemplarid ootavad aga nädalavahetusi. Raamatukujundajana on mul eelis lugeda veel ilmumata romaane, mis vajavad kaante kujundamist. Nii et vahel ma lausa pean lugema. Aga tihti ma vaatan raamatuid. Pildiraamatute illustreerimine on teinud minust omamoodi gurmaani, kus aplust silmadega kõike põnevat neelata ei pea sugugi taltsutama. Huvitav on ajas jälgida stiilide ja kunstnike vaheldumist Eesti pildiraamatutes.
1. Aino Pervik «Kunksmoor. Kunksmoor ja kapten Trumm»
Eesti kirjasõna sünnipäeva puhul on hea meel tõdeda, et meie väikeses keeleruumis on nii palju autoreid, kelle lood köidavad, panevad mõtlema ja kestavad ajas. Jah, seesama vana tuttav lugu lummavate Edgar Valteri piltidega. Aga kas olete proovinud seda uuesti lugeda? Võtsin illustratsioonikursuse raames õpilastega selle teksti aluseks, et luua uued pildid nende isiklikust käsitlusest lähtuvalt.