Helene Floodi värske psühholoogiline põnevik «Armuke» vaatab pealtnäha täiusliku kogukonna sisse ja paljastab seal peidus olevad saladused, mille nimel on keegi valmis ka tapma. Norra menuautori esimest romaani «Terapeut» on tõlgitud 28 keelde ja sellest on saanud rahvusvaheline bestseller. «Armuke on tema teine psühholoogiline põnevik.
Autor, keda kirjanik Chris Whitaker on iseloomustanud kui suurepärast põnevuslugude jutustajat, viib lugeja sel korral Tåseni linnaosasse Kastanjesvingeni tänavale. Selles rahulikus piirkonnas kiviviske kaugusel Oslo südalinnast, ei juhtu kunagi midagi. See on koht, kus tahaksid elada kõik lastega pered. Rikke töötab teadurina ja on üsnagi õnnelikus abielus oma noorpõlvekallima Asmundiga, neil on kaks last. Nad leiavad oma ideaalkodu Tåseni nelja korteriga majas. Kui aga ülevalt naaber Jørgen leitakse tapetuna, lõhub see kogu idülli. Või kas see ikka oli idüll?
Helene Flood, «Armuke».Foto: Raamat
Kuna kortermaja vastu hakkavad huvi tundma nii politsei kui ka meedia, on naabritel üha raskem saladusi enda teada hoida. Rikke üritab kõigest väest varjata seda, mis teda Jørgeniga ühendas. Kuid mehe surm puudutab neid kõiki, ning sedamööda kuidas uurimine edeneb, saab talle selgeks, kui vähe ta teab neist, kellega ta sama katuse all elab.
Helene Flood (snd 1982) on psühholoog ja teadlane. «Armukese» tugevuseks peetaksegi seda, kui suurepäraselt on autor enda erialased kogemused põiminud vastupandamatuks ja nutikaks põnevuslooks.
Romaani eesti keelde tõlkinud Kadi-Riin Haasma tõdeb, et psühholoogina on Helene Floodi trump see, et ta oskab pugeda tavalise inimese pähe. «Ja kui selle tavalise inimese elus juhtub samal ajal midagi iseäralikku või jahmatavat, suudame seda tänu temale jälgida väga lähedalt, isegi mitte esimesest reast, vaid peaaegu lava pealt,» kiidab ta.