Saada vihje

Eesti keeles ilmus maailmakuulsa filminäitleja Keanu Reevesi esimene romaan

Keanu Reeves.
Keanu Reeves. Foto: Mina Kim/Reuters/Scanpix

Armastatud filminäitleja Keanu Reeves on kirjutanud kahasse ulmekirjaniku China Miéville'iga põnevusromaani «Mujalmaa raamat», mis kompab inimeseks olemise ja surematuse piire. Reeves on tuntud oma filosoofilise maailmavaate poolest ning ka selles raamatus jätkab ta läbi peategelase seikluste ja sisekaemuste mõtisklust, kas igavene elu on päriselt võimalik. Romaan on inspireeritud koomiksisarjast «BRZRKR».

Alati on ringi liikunud sahinaid ja legende, et on olemas sõdalane, keda ei saa tappa. Kes on näinud tuhandeid tsivilisatsioone õitsele puhkemas ja kokku varisemas. Tal on olnud palju nimesid: Unute, Äikese laps, Surm ise. Tänapäeval tuntakse teda lihtsalt B-na. Ja ta tahab olla võimeline surema.

Keanu Reeves ja China Miéville, «Mujalmaa raamat».
Keanu Reeves ja China Miéville, «Mujalmaa raamat». Foto: Raamat

Üks USA salajane sõjaväebaas on lubanud teda selles osas aidata. Vastutasuks peab ta ka neid aitama, aga kui üks vägagi surelik sõdur surnust üles ärkab, viitab see jõule, mis on isegi B-st mõistatuslikum. Mis on vähemalt sama tugev. Ja millel on oma plaan.

B teekonda kirjeldavasse loosse on põimitud igasuguseid mälukillukesi. Jutustus sisaldab ka teiste tegelaste lugusid B kohta, nende kohtumistest või elust koos B-ga; lülitub vastavalt vajadusele kolmanda isiku vaatest jutustaja või teise isiku vaatesse; hüpleb erinevate ajastute, riikide, kultuuride ja usundite vahel; uurib sugu ja seksuaalsust, rassi ja seisust; esitab inimkonna kohta küsimusi, millele pole üheseid vastuseid. Ja mis kõige tähtsam – pakub arvukalt vaatenurki B ja selle kohta, kas ja mil määral ta üldse inimene on. See kõik on täienduseks B enda põhjalikule sisekaemusele. Kuid kõigil on hääl, isegi sõna otseses mõttes hääletutel.

Kommentaarid
Tagasi üles