:format(webp)/nginx/o/2025/03/11/16707763t1h30f3.jpg)
Kasvatuspsühholoog Merilin Mandel soovitas Kuku pärastlõunasaate rubriigis «Raamaturahvas» põnevat ja kasulikku raamatuid, mis panevad pikemalt meid ümbritseva elukeskkonna peale mõtlema. Kuula saadet!
Raamatud, millest on saates lähemalt juttu:
Caroline Criado-Perez «Nähtamatud naised. Andmelüngad meestekeskses maailmas»
Caroline Criado Perez kirjeldab oma murrangulises, maailmas laia vastukaja leidnud raamatus, kuidas naisi süstemaatiliselt diskrimineeritakse, sest Suurtest Andmetest sõltuv maailm on üles ehitatud peaaegu eranditult meeste kohta kogutud andmetele. Liiga kaua on naisi määratletud kõrvalekaldena inimkonna normist ja lastud neil seeläbi nähtamatuks muutuda. On aeg vaatepunkti muuta.
Jason Hickel «Less is More» (Vähem on rohkem)
Igasugune suund kasvule, eriti kiirele kasvule, hävitab planeeti ja ka inimesi. Jason Hickel selgitab raamatus, et igasugune kasv tuleb planeedi arvelt. Oma arvamusi tõestab ta andmetega.
Raamatus «Naudingulõhe» uurib kliiniline psühholoog ja sertifitseeritud seksuoloog dr Karen Gurney lisaks orgasmilõhele, seda kuidas täita meie teadmistes valitsevaid lünki uue ja olulise teadusliku infoga seksi ja iha kohta. Ta analüüsib meie ühiskonnas levinud vastuolu seksiga seonduvate arusaamade ja teaduslike faktide vahel ning selgitab, kuidas see lahknevus on paljude seksuaalprobleemide juurpõhjuseks.
Merilin Mandel «Mis värk nende kehadega on?»
Merilin Mandel kirjutab raamatus «Mis värk nende kehadega on?» selgelt ja häbita seksuaalsusest ning seksuaaltervisest. Raamat sobib eriti hästi koos lugemiseks 7–9aastastega, aga seda võivad lugeda ka täiskasvanud omaette.