Skip to footer
Saada vihje

Kaur Alttoa pani Vastseliina piiskopilinnuse varjatud saladused kaante vahele

Kunstiajaloolane ja kultuuriloolane Kaur Alttoa.

Vastseliina piiskopilinnuse palverännu majas esitletakse teisipäeval tunnustatud ajaloolase Kaur Alttoa uut raamatut «Vastseliina Piiskopilinnus», mis annab põhjaliku ja kaasahaarava ülevaate linnuse ajaloost.

160-leheküljeline teos käsitleb ühele Eesti võimsama keskaegse kindluse, Tartu piiskopkonna piirile rajatud Vastseliina linnuse ajalugu ja arhitektuuri.

Kaur Alttoa, «Vastseliina Piiskopilinnus».

«Üksnes põgus pilk Vastseliina tornidele ja vägevale müürile ütleb, et kunagi on siin seisnud üks uhke kants,» kirjutab Alttoa oma teoses.

Raamat annab põhjaliku ülevaate linnuse rajamisest, arengust ja tähendusest Eesti kultuuriloos, tuginedes ulatuslikule ajaloolisele andmestikule ja autori aastakümnete pikkusele uurimistööle.

Autor Kaur Alttoa on Eesti keskaegse arhitektuuri uurimise üks teerajajaid, kes on avaldanud arvukalt teadustöid ning pälvinud tunnustust nii teadlase kui õppejõuna. Raamatu pildipoole eest on hoolitsenud fotograaf Peeter Säre, kelle kaadrid toovad esile linnuse müstilise ilu ja ajatu väärikuse.

Linnuseisand Ivar Traageli sõnul on Vastseliina linnus läbi sajandite olnud midagi enamat kui lihtsalt kivimüürid ja varemed – see on olnud ja on praegugi ajaloo elav peegel, mille kaudu avaneb võimalus heita pilk Eestimaa minevikku, võimuvõitlusele ja kultuurilistele muutustele.

Kommentaarid
Tagasi üles