P, 25.09.2022

GALERII ⟩ Triin Talk esitles romaanivõistlusel Postimehe eriauhinna võitnud romaani «Auhind õigesti elatud elu eest»

Raamatuportaal
Triin Talk esitles romaanivõistlusel Postimehe eriauhinna võitnud romaani «Auhind õigesti elatud elu eest»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Triin Talk esitles 24. mail raamatupoes Puänt raamatut «Auhind õigesti elatud elu eest». Autoriga vestles toimetaja Johanna Ross.

On uue sajandi esimesed kümnendid. Maailm on valla ja kõik on võimalik. Või kas on? Triin Talk vaatleb oma debüütromaanis «Auhind õigesti elatud elu eest» viite võimalikku elulugu lähimineviku Eestis. Kõik lood saavad alguse ühest punktist, ühe Tallinna keskkoolitüdruku tulevikuunistustest, aga arenevad tehtud otsuste mõjul kardinaalselt eri suundades: kord ootab peategelast ees väsinud üksikema roll, siis saab temast mugavuspagulane Lääne-Euroopas, seejärel tärkava kodanikuühiskonna aktivist.

Tegu on teravmeelse ja eneseiroonilise ekskursiga meie lähiminevikku, mis pakub nii jaburalt naljakaid, aga ka ebamugavaid ja nukraid äratundmisi.

Triin Talk on õppinud restauraatoriks ja töötanud pärandivaldkonnas peamiselt ametnikuna. Ühel heal päeval sai tal protokollide koostamisest küllalt, ta tuli töölt ära ja kirjutas midagi hoopis teistsugust. Romaani «Auhind õigesti elatud elu eest» käsikiri pälvis Eesti Kirjanike liidu 2021. aasta romaanivõistlusel Postimehe eriauhinna.

Loe raamatust katkendit: Kes saab auhinna õigesti elatud elu eest?

Märksõnad
Tagasi üles