N, 6.10.2022

Hingamisharjutus, mis aitab vabastada kehast pinged, raskustunne ja valud

Raamatuportaal
Hingamisharjutus, mis aitab vabastada kehast pinged, raskustunne ja valud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Teadlik hingamine koosneb teadvustatud hingamisele suunatud erinevatest harjutustest, mida saab ka kodus iseseisvalt praktiseerida. See aitab vabaneda mõtete virr-varrist, laseb vabaks pinged, aitab lõdvestuda, luua endaga parema kontakti, avades praktiseerijat sügavale ja lähedasele ühendusele oma kehaga.

Monika Palm kirjutab oma raamatus «Hinga ja ela!», et regulaarne teadliku hingamise praktiseerimine aitab organismil ja kehasüsteemil paremini toimida, tõsta keskendumisvõimet ja meeleolu, vabaneda väsimusest, aitab paremini uinuda, vabaneda vihast ja frustratsioonist, annab parema tervise ja heaolu tunde. Lisaks tõstab enesekindlust, aitab paremini toime tulla mistahes probleemidega ning lubab mõista ja toetada ka teisi inimesi.

Kuidas hingates vabastada kehast pinged, raskustunne ja valud?

Monika Palm selgitab, et manuaalteraapia pole ainuke viis kehast pingetest vabastamiseks. Suurepärane ja käepärane vahend on hingamine, mis käivitab eluenergia ning hakkab aktiveerudes vabastama ja lahustama kehas olevaid pingeid, raskust või valusid. Kui väsimus annab märku või on keha istumisest pinges, on aeg puhata ja keha lõdvestada ning teadvustada, kus täpselt pinged kehas on.

Harjutus

1. Hakka hingama pehmelt ja voolavalt ning ilma pausideta, suunates hingamine probleemsesse kohta. Ka selja pingete puhul võib proovida nende vabastamiseks hingamist.

2. Oluline on mõte suunata kehas piirkonda, mis sulle ebamugavusi tekitab ning hingata nii kaua, kuni ebamugavust tekitanud aisting hakkab nõrgenema ja lahustub.

3. Harjutuse tegemise ajal võib märgata erinevaid emotsioone ja tundeid, mis üles kerkivad. Just need ongi kehasse häirivat aistingut loonud.

4. Hinga nii kaua pehmelt ja ühendatult, kuni kõik häiriv on lahustunud.

Märksõnad
Tagasi üles