«Minu eneseotsingud algasid mitu aastat tagasi ja nagu enamikul inimestest, olid tõukeks elus üsna rasked ajad. Olukord oli väga segane, sealhulgas seoses lastega – minul on üks laps ja mehel kaks last. Lisaks sellele oli mu ema raskelt haige. Ma mõistsin, et olen oma eluga täiesti vales kohas. See ei pannud minu hinge helisema ja seetõttu tõi elu mulle kõik need situatsioonid ühel ajal ette. Ma lihtsalt olin sunnitud sügavamalt endasse vaatama. Eelkõige pidin otsima põhjust, miks need asjad nii on, endast, mitte väljastpoolt,» jagab Monika kirjastusele GoodNews antud intervjuus.
Ühel hetkel mõistis ta, et oli oma valikud teinud puhtalt teiste inimeste ja ühiskonna arusaamade järgi. «Need ei olnud tegelikult minu enda sisemised soovid. Iseenesest ei jookse miski mööda külge maha ja ma ei saa öelda, et mu otsused olid üdini kasutud, aga see ei olnud see, millega oleksin päriselt tegeleda tahtnud, mis oleks mu hinge toitnud. Ma tajusin, et otsin midagi – aga mida, seda ma veel ei teadnud,» jutustab Monika.
Monika Palmi edasiviivamad õppetunnid ja taipamised
1. Teadliku hingamise ja energeetilised harjutused loovad ellu rohkem tasakaalu
Teadliku hingamise harjutused, näiteks 20 ühendatud hingetõmmet, on klassika, mida soovitab Monika igal inimesel kodus teha. «Seda harjutust võib teha nii istudes kui ka pikali olles. Autoroolis teha ei soovita, pea võib hakata ringi käima, kuna aju saab hapnikku rohkem kui tavaliselt. Seda võiks teha läbi avatud suu. Ei pea sügavalt hingama, aga kui on soovi, siis võib täiskopsuga hingata. Sule silmad, siis on mõnusam. Pause hingamiste vahel ei ole ja hinga natuke sügavamalt kui tavaliselt. Nii tuleb teha 20 korda. Vahepeal võib ka neelatada, kui vaja. Kui 20 korda saab täis, siis mine rahulikult üle tavalisele hingamisele. Tunneta, mida energia sinus teeb. Selline hingamine lõdvestab, vabastab, avardab. Sellist hingamisviisi võib teha siis, kui näiteks miski häirib, kui oled väsinud või emotsioonidesse kinni jäänud.»