VIDEO Hingamisharjutus, mis mõjutab sinu õnnelik olemist

Copy
Raamat «Hinga ja ela».
Raamat «Hinga ja ela». Foto: Karen Härms

Vabastava hingamise terapeut Monika Palmi sulest ilmus praktiline raamat «Hinga ja ela» kõigile, kel on huvi tervendava hingamise harjutuste vastu – olgu algajatele või edasijõudnutele. Monika Palm jagab oma 10-aastasest vabastava hingamise kogemusest neid meetodeid, mis aitavad tasakaalustada elu, leida harmooniat ning toetada eneseleidmist. Avaldame raamatust harjutuse.

Sügav hingamine stimuleerib parasümpaatilist närvisüsteemi, mis juhib keha stressist lõdvestumisse. Kui me lõdvestume, siis südamelöögid rahunevad, vererõhk stabi - liseerub, seedimine korrastub, magusaisu väheneb.

See lihtne harjutus aitab kontrollida emotsionaalset laviini, millel on suur mõju sisemisele õnnelik olemisele.

Harjutus

Tee 6 sellist sügava hingamise tsüklit.

  1. Vali, kas soovid istuda või lamada. Pane üks käsi oma südamele ja teine oma alakõhule. Ava oma meel elu nautimisele ja õnnelik olemisele.

  2. Hinga alakõhtu – sinna, kus su käsi asetseb nii, et sa tunned, kuidas sinu kõht sissehingamisel koos käega ülespoole liigub. Hinga alakõhust õhk täielikult lõpuni välja.

  3. Tee seda veel paar korda nii, et väljahingamine oleks lõdvestunud ja naba piirkond lõdvestub, liikudes väljahingamisel selgroo poole.

  4. Nüüd hinga sisse jättes käsi ainult oma südamele ja hinga sinna nii, et sissehingamisel rinnakorv tõuseb ja avardub. Väljahingamisel hinga end täielikult südamepiirkonnast tühjaks. Hinga veel paar korda nii.

  5. Kombineeri nüüd punktides 1 ja 2 välja toodud hingamisviisi, pannes need kokku.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles