«Oipläää, mis luuad! Kuidas me, kurat, sellised rootsud oleme maha tõmmanud?» ei suutnud ma oma imestust tagasi hoida.
Vaatepilt oli tõesti suhteliselt õnnetu. Idüllilistest kohevatest jõulukuuskedest oli asi kaugel. Enamikul olid oksad ainult ühe külje peal ja neidki hõredalt. Mõnel polnud üldse okkaid.
«Tra, neid peab sama pimedas müüma, kui me neid maha saagisime,» tegin kokkuvõtte, kui enamik puid oli üle vaadatud.
«Ei ole viga midagi, saeme osadelt lihtsalt ladvad maha ja müüme neid. Need on jumalast timmid ju. Ja nendelt täiesti hõredatelt saab osa oksi maha müüa,» tegi Pets kohe plaani parajaks «Tuleb lihtsalt osavamalt müüa. Tee oma kõige parem nägu pähe ja hakka aga kiitma.»
«Seda müüginipiks kasutatud muinasjutumetsa võlukuuskede iba räägin ma ükskord veel oma lastele unejutuks,» irvitasin Petsile, kui olime paari päeva pärast praktiliselt kõik rootsud maha müünud.
«Ära sa seda küll tee. Nad vaesekesed ei saa terve elu enam sõba silmale, kui teada saavad, milline tropp sa oled,» tõmbas Pets kohe mu heale tujule vee peale. On tra!
Me keegi ei teadnud päris täpselt, kuhu ja kuidas me välja jõuame. Ja kas üldse? Aga meil oli tahe ja unistused. Me tahtsime paremini elada, paremat tulevikku. Kes valis selleks siis sirgema, kes käänulisema tee. Aga meil ei olnud hetkegi aega tegeleda pseudoprobleemidega. Meil kulus iga kui viimne sekund ära päriseluga toimetuleku peale. Kõik vead oli vaja ise läbi teha, kõik võimalikud ja võimatud jamad järele proovida ja sellest siis õppida või õppimata jätta. Pidev puudus ja hirmutunne panid genereerima uusi ideid, kuidas homme paremini hakkama saada. Ja tänu sellele me arenesime, kasutades selleks endale looduse poolt kaasa antud organeid.