Miks raamatuid keelatakse? Sest teosed, mis näitavad ilustamata tõde ja ärgitavad mõtlema, on võimule ohtlikud! Ja inimest, kes juba harjub iseseisvalt mõtlema, ei saa enam propaganda abil ajupesta. Kasutage võimalust lugeda kunagisi keelatud raamatuid, praegu on see trump meie käes!
Kunagised keelatud raamatud, mida just praegu tingimata lugeda
«1984»
George Orwelli kultusteos, mis kirjeldab äärmiselt tabavalt totalitaarse ühiskonna toimimist ja despootliku liidri ebainimlikku suhtumist rahvasse.
Loomulikult oli see raamat Nõukogude Liidus üks kõige karmimalt keelatud teoseid ja vaevalt on praegusel Venemaalgi nii psühholoogiliselt võimsat ja paljastavat teost lugeda lubatud.
Orwell oskas uskumatult täpselt ette näha just seda, mis praeguses infosõja ühiskonnas käib. Mida nad seal teevad? Peategelane töötab Tõeministeeriumis. Loomulikult töötab uhke nime all jõhker valevabrik, mis kirjutab pidevalt ajalugu ümber, moonutab tõde. Ja pange hästi tähele: töötaja eemaldab ajaloost «ebaisikuid». Seosed tänapäeva reaalsusega on enam kui ilmselged.
Nagu totalitarismis ikka toodetakse ka selles teoses legendi Suurest Vennast, kes kõike jälgib, pealt kuulab ja teab. Klassikaline hirmuvalitsus, mille näidet pole vaja kaugelt otsida. Keegi ei usalda kedagi, halvav hirm tapab teotahte ja pidev propaganda on ammu lämmatanud iseseisva mõtlemise võime.
Raamat kuulub sarja «Keelatud klassika», mis hõlmab kirjanduse tippteoseid, mis on olnud ühel või teisel ajal eri riikides keelatud. Neid raamatuid on peetud ja peetakse paiguti senini poliitilistel või moraalsetel põhjustel avaldamiseks sobimatuks. Sari kutsub üles mõtisklema sõnavabaduse teemal ja tähistab meie õigust lugeda.
Klassikaline hirmuvalitsus, mille näidet pole vaja kaugelt otsida. Keegi ei usalda kedagi, halvav hirm tapab teotahte ja pidev propaganda on ammu lämmatanud iseseisva mõtlemise võime.