Ajad on keerulised ja koroonaviiruse leviku tõkestamiseks tuleb püsida kodus. Halvas on aga ka midagi head – meil on aega süveneda ja vähendada öökapil kõrguvat raamatute virna.
Kodus veedetud aega tasub kasutada lugemisele, et hoida positiivset meelt, avardada kujutlusvõimet ja hankida uusi teadmisi. Soovitame selleks puhuks väärt raamatuid.
Aeg oma teadmisi korrastada – kas see, mis ma tean, on õige? Kuidas hoida kainet mõistust?
Autorid: Hans Rosling, Ola Rosling, Anna Rosling Rönnlund
Kirjastus: Tänapäev
Ilmumisaasta: 2018
Tõlkinud: Helen Urbanik
Miks maailma rahvaarv kasvab? Kui palju maailma inimesi elab vaesuses? Mitu protsenti maailma üheaastastest lastest on vaktsineeritud? Inimesed kalduvad ka kõige lihtsamatele küsimustele globaalsete trendide kohta vastama valesti. Lausa nii valesti, et šimpans, kes valib vastused suvaliselt, on sageli tõele lähemal kui paljud ajakirjanikud, pankurid, õpetajad ja Nobeli preemia laureaadid.
Raamatus «Faktitäius» selgitab rahvusvahelise tervishoiu professor Hans Rosling koos kaasautoritega, miks see niimoodi on, tuues välja kümme põhjust, miks meie arusaam maailmast on moonutatud – alustades kalduvusest jagada kõike ja kõiki kahte vastanduvasse leeri ning lõpetades viisiga, kuidas me tarbime hirmudest toituvat meediat.
Ohtrale statistilisele andmestikule tuginedes näitab Rosling, et paljud asjad maailmas on tegelikult paremini, kui me arvame. Kriitiline, faktidel põhinev maailmavaade instinktide ja illusioonide asemel võimaldab meil keskenduda probleemidele, mis on kõige olulisemad, ning mitte muretseda asjade pärast, mis polegi muretsemist väärt!
***